29/02/2024
Дебрца

Жител од Требеништа пронајден починат во својот дом

На 09.02.2023 година во 13:50 часот, во СВР Охрид пријавено е дека, во својот дом во селото Требеништа, општина Дебрца, пронајден починат е М.Л.(63) од истото село.

Екипа од итната медицинска помош констатира смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител, телото е предадено за обдукција.


WebOhrid / 10.02.2023 / СВР Охрид