Заев: Зборот важи, избран нов состав на ИО, повеќе од половината се жени

Изјава за медиуми Зоран Заев, претседател на СДСМ Охрид, 16.06.2019 Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Благодарам за фокусот на

повеќе...

Георгиески: Ве повикувам во недела како во првиот круг, да испратиме порака дека враќање назад нема!

Кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Константин Георгиески, денес одржа прес-конференција, на која истакна: „Почитувана јавност, драги мои охриѓани!

повеќе...

Заев ги охрабри охриѓани: Уште од понеделник ќе заигра метлата во Владата и претпријатијата, за да не ни биде, после, Цацко крив

Премиерот и лидер на владината коалиција, Зоран Заев, ги охрабри, на вечерашната трибина, на градскиот плоштад “Свети Климент Охридски” охриѓани,

повеќе...

Георгиески: Оди Митре од врата на врата и се чуди како граѓаните не му веруваат

Кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Константин Георгиески, денес одржа прес-конференција, на која истакна: „По катастрофалниот пораз во првиот

повеќе...

Георгиески: Големата предност која ја имаме е сигурен сигнал дека само заедно можеме и мораме да продолжиме напред

Кандидатот за градоначалник на Охрид од редовите на СДСМ и коалицијата, Константин Георгиески, со соопштение до медиумите изрази благодарност до

повеќе...

Георгиески: Ние ги знаеме приоритетите за развој на Охрид и одиме заедно напред

Кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Константин Георгиески, денес одржа прес-конференција, на која истакна: „Дојдовме до последниот ден од

повеќе...