23/07/2024
Струга

Физички нападнат жител од Враништа во атарот на селото Вишни

На 16.09.2019 околу 07 часот, во полициската станица Струга било пријавено дека во атарот на струшкото село Вишни, Ф.Б. од селото Заграчани физички го нападнал Н.Ц.(63) од селото Враништа.

По целосно документирање на настанот, полициската станица од Струга ќе поднесе соодветна пријава.