20/05/2024
Струга

Кај жител кој престојувал во Мислешево одземени куршум и полуавтоматска пушка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.А.(57) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 20.02.2020 полициски службеници извршиле претрес во с.Мислешево, во домот на Т.В., во кој престојувал Б.А., при што бил пронајден и одземен куршум со калибар 7,62 x 39 мм за полуавтоматска пушка.