Комплетирано 6 коло од Првата МФЛ

Викендов се одиграа натпреварите од 6 коло од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати:

Работнички  0:2  Вардар

Победа  2:4  Академија Пандев

Ренова  0:2  Беласица

Шкупи  2:1  Македонија ЃП

Силекс  1:2  Шкендија

На врвот од табелата останува Академија Пандев со 15 бодови, пред Шкендија и Вардар со по 14 бодови. На врвот од листата на стрелци се наоѓа Бесарт Ибраими (Шкендија) со 7 постигнати голови, пред Петар Петковски (Работнички) со 5 голови.

WebOhrid