18/05/2024
Охрид

Кривична пријава за жител од Лакочереј кој физички ја нападнал невенчаната сопруга

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Љ.Ј. (39) од с. Горно Лакочереј, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при семејно насилство”.

На 25.01.2018 година пријавениот физички ја нападнал неговата невенчана сопруга Б.Т. (33) при што и нанел телесни повреди.