18/05/2024
Охрид

Лишен од слобода албански државјанин поради фалсификувани исправи

На 01.10.2019 во 14.00 часот во СВР Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификувани исправи“, од слобода бил лишен С.Ф.(31) од Р.Албанија. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.