Мајка пријавила физички напад врз нејзиниот малолетен син

На 03.09.2019 во 21:00 часот во СВР Охрид, А.Н.(31) од Охрид пријавила дека нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од Л.М.(62) од Охрид.

По целосно документирање на случајот, против него, во согласност со одредбите на Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава.