28/02/2024
Струга

Нарушен јавен ред и мир во угостителски објект во Струга

На 23.06.2020 околу 21 часот во полициската станица Струга, добиена е пријава дека во угостителски објект на улицата „Маршал Тито“ во Струга,  нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Е.Ќ. од струшкото село Велешта врз Л.Д.(30) од Охрид.

По целосно документирање на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.