Ограбена аптека во Охрид

На 20.01.2020 во 18.30 часот во СВР Охрид е пријавено дека во аптека на ул. „Сирма Војвода“ во Охрид, едно лице со закана кон вработената, одзело пари од касата.

На местото на настанот, по овластување на Јавен обвинител, увид извршија полициски екипи. СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на сторителот.