Охриѓанец со нож повредил маж во ресторан

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Т.Г.(41) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда”.

На 25.11.2017 година во ресторан во Охрид пријавениот, го прободел со нож Д.А., во пределот на грбот и градниот кош.