Охриѓани нападнале 16-годишен ученик во средно училиште

На 07.11.2019 околу 11.30 часот во СВР Охрид, пријавено е дека во двор од средно училиште во Охрид, Д.Л., кој бил заедно со двајца малолетници, сите од Охрид, физички нападнал 16-годишен ученик во училиштето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.