20/06/2024
Охрид

Опожарени две возила паркирани пред хотел во Охрид

На 25.03.2021 година во 22 часот, во СВР Охрид, пријавено е опопожарување во две патнички возила, „Опел Виваро“, со охридски регистарски ознаки и „Сеат Ибица“, со скопски регистарски ознаки, паркирани пред хотелски објект во Охрид.

Пожарот, во кој нема повредени лица, е изгаснат од Територијалната противпожарна единица од Охрид. Извршен е увид.