20/06/2024
Струга

Пијан Холанѓанец вознемирувал граѓани пред маркет во Струга

На 28.10.2018 година во 10:40 часот во Полициската станица Струга бил приведен Ф.О.О.(39) од Холандија поради тоа што во алкохолизирана состојба го нарушил јавниот ред и мир и ги вознемирувал граѓаните пред маркет во градското пазариште.

Тој бил задржан во полициската станица за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.