Приведен албански државјанин на ГП „Ќафасан“

На 30.10.2020 во 14:25 часот на граничниот премин „Ќафасан“ од страна на полициски службеници бил приведен Б.К.(29) од Р.Албанија, бидејќи било констатирано дека истиот евидира во „Стоп-листа- Интерпол“ со мерка „Апси“.

Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Струга за понатамошна постапка.