Приведен дилер во Кичево

На 10.12.2022 во ОВР Кичево, од слобода е лишен Б.Л.(29) од Кичево. При претрес по добиена судска наредба, извршен во неговиот дом, полициските службеници пронашле и одзеле марихуана, дробилка и други предмети. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.