27/05/2024
Охрид

Приведен крадец во Охрид, фатен на дело, одземеното вратено на сопственикот

На 18.11.2023 околу 14:00 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода Д.М.(51) од Струмица.

Тој бил затекнат при извршување кражба во продажен објект, при што одзел повеќе предмети.

Одземеното е вратено на сопственикот, а лицето е приведено во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


WebOhrid / 19.11.2023 / МВР