21/06/2024
Охрид

Приведен скопјанец во Охрид, кај него е пронајдена дрога

Денеска(26.07.2021) во 14.40 часот на бул.„Туристичка“, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Е.Н. од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.