Приведен жител од Делогожда кој физички нападнал стружанка

На 28.01.2022 година во 00:20 часот, полициски службеници од ОВР Струга го лишија од слобода Ш.А.(61) од струшкото село Делогожда.

Тој, претходно во стан на улицата „Маршал Тито“, физички ја нападнал Ц.Т.(78) од Струга, а потоа се однесувал агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејства.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.


ВебОхрид / 28.01.2022 / СВР Охрид