Пронајдена дрога кај охриѓанец пред спортска обложувалница

На 13.01.2021 година, при преглед извршен пред спортска обложувалница лоцирана на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, врз Н.М.(46) од Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа паковка со опојна дрога Марихуана.

Против него, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.