26/05/2024
Охрид

Пронајдена дрога при извршен преглед на мопед во Охрид

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Н.М.(43) од Охрид.

При извршен преглед во мопед што тој го управувал на улицата „Абас Емин“ во Охрид, полициските службеници, под седиштето пронајдоа една најлонска кеса со опојна дрога марихуана. Истата е одземена и испратена на вештачење во Министерството за внатрешни работи во Скопје.