Пронајдена дрога во дом на охриѓанец

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.А.(30) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 20.02.2019 година полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.