24/04/2024
ОхридСтруга

Стружанка почина во охридската болница и покрај укажаната помош

На 27.02.2024 во 16:25 часот во СВР Охрид е пријавено дека во ЈЗУ Општа болница Охрид, во тешка здравствена состојба е примена Т.К.(52) од Струга, која и покрај укажаната помош, по кратко време починала.

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатата е предадено на семејството.


WebOhrid / 28.02.2024 / СВР Охрид