Нова студија на Еко-свест: Во Битола најисплатлива алтернатива е загревањето од сонцето

Најновите истражувaња од експерти во соработка со Центарот за истражување и информирање за животната средина „Еко-свест“ покажуваат дека воспоставувањето на

Read more

Увид на опожарениот културен центар во Битола, издадени наредби за откривање на сторителите

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола, заедно со екипи на СВР Битола, утрово извршија увид на лице место

Read more

Караванот на ДИК ги посети Охрид, Струга, Битола, Прилеп и Тетово – Ти си на ред! Излези, гласај!

Караванот на Државната изборна комисија оваа недела ги посети општините Тетово, Струга, Охрид, Битола и Прилеп. Како дел од овогодинешната

Read more