Доделени дипломите на матурантите од гимназијата „Свети Климент Охридски“

На пригодна свеченост која се одржа вчера во Центарот за култура „Григор Прличев“ беа доделени дипломите на матурантите од гимназијата „Свети

Read more

Младите волонтери на Црвен крст Охрид реализираа едукативен перформанс за превенција од трговија со луѓе

Младите волонтери на Црвен крст Охрид од Клубот на млади, како сертифицирани врснички едукатори за трговија со луѓе, осмислија и

Read more

Реализирана показна вежба за евакуација при пожар и земјотрес во СОУ „Св.Климент Охридски“

Во организација на Отсекот за превенција при СВР Охрид, Територијалната противпожарна единица и Црвен Крст Охрид, денес во Средното општинско

Read more

Показна вежба за евакуација при пожар и земјотрес во СОУ „Св.Климент Охридски“

Во организација на Отсекот за превенција при СВР Охрид, Територијалната противпожарна единица и Црвен Крст Охрид, утре (11.11.2021 – четврток)

Read more

Охридските матуранти го одбележаа завршувањето на средното образование

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески синоќа во дворот на гимназијата „Св.Климент Охридски“ присуствуваше на прославата  организирана за матурантите од генерацијата

Read more

Поради градежни активности автобуската постојка кај Гимназија нема да биде во функција

Секторот за комунални дејности, сообраќај и улици ја информира јавноста дека поради изведување на градежни работи, автобуската постојка позади Гимназијата

Read more