Општина Охрид со апел до граѓаните за претстојната „Бела ноќ“

Општина Охрид, до граѓаните, особено до оние кои живеат во стариот дел на градот, упатува апел за разбирање во врска

Read more

СВР и општинскиот Совет за безбедност на патиштата ќе им делат лампиони и стикери на возачите

Секторот за внатрешни работи од Охрид во соработка со општинскиот Совет за безбедност во сообраќајот, утре, на симболичен начин со

Read more

Охрид привлечен за странските гости, а охриѓани бираат дестинации надвор од државата

Со наближувањето на Новата година, но и зимскиот распуст за учениците, нашите сограѓани се подготвуваат за зимски одмор. Некои уште

Read more