Забранет влез во Грција за претседателот на НовАсном

Денеска на граничниот премин на Република Македонија со Европската Унија, Богородица кај Гевгелија, на македонскиот државјанин Сашо Маневски, активист за

Read more

Македонските и грчките цивилни воздухопловни власти потпишаа Меморандум за соработка

Во рамки на средбата на претставниците од македонските и грчките цивилни воздухопловни власти, што се одржа во Скопје на највисоко

Read more

Македонија со победа против Грција го отвори претквалификацискиот футсал турнир

Футсал репрезентацијата на Македонија со победа против Грција од 5:3 го отвори претквалификацискиот турнир за пласман во следната рунда квалификации

Read more

Македонската секција на ИПА на конгрес од грчката ИПА

Двочлена делегација на Македонската секција на Интернационалната полициска асоцијација (ИПА), учествуваше на 34 национален конгрес на Грчката секција на ИПА,

Read more

Работна средба на министрите за надворешни работи на Р. Македонија и Грција во Охрид

Денеска, во Вила Охрид, министерот за надворешни работи, Никола Димитров се сретна со неговиот колега од Грција, министерот Никос Коѕијас.

Read more

Работна средба на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Димитров и Коѕијас во Охрид

На 12 април (четврток) 2018 година во Охрид, министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, ќе оствари работна

Read more