Предвреме заврши акцијата „Цветни балкони – Цветен Охрид“

Поради огромниот интерес,  акцијата „Цветни балкони – Цветен Охрид“ што традиционално ја организира Општина Охрид по повод  5- јуни, Светскиот

Read more

Празникот Св.Недела се одбележа и во Долно Коњско

Христијанските верници денес го слават празникот посветен на Светата Великомаченичка Недела. По тој повод денес во црквата Света Недела во

Read more

Жител од Долно Коњско предизвикал тепачка и го спречил дејствувањето на полицијата

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,спречување службено лице во вршење службено дејствие”, СВР Охрид до надлежното

Read more