Осуда за нападот на лекар во Охрид, неопходно е итно донесување на измените на Кривичниот законик

Лекарската комора најостро реагира и го осудува инцидентот во кој пациент физички нападна лекар на работното место во Општата болница

Read more

Новиот Закон за електричен отпад наметнува нереално зголемени давачки за претпријатијата

Сојузот на стопански комори на Македонија се залага за заштита на животната средина и на здравјето на луѓето, како приоритетна цел во креирањето

Read more

Футсал А репрезентацијата на двомеч против светскиот првак Португалија

Македонската футсал репрезентација на 13. јануари и 14. јануари во Лисабон ќе одигра два контролни натпревари против футсал селекцијата на

Read more

Државните институции да бидат партнери на претпријатијата, а не кочница на економскиот раст и развој

За да постигнеме побрзо надминување на економските последици од кризата предизвикана од Ковид 19 и истовремено да се стремиме кон

Read more

Павле Трајанов бара поништување на одредби од Изборниот законик

Денес, Павле Трајанов, претседател на Демократскиот сојуз и пратеник, до Уставниот суд, достави иницијатива, со која бара укинување на одредби

Read more

Зголемено користење на новите дигитални решенија и променети кориснички навики при плаќање

Дигиталната трансформација, како неопходност на секој пазар, особено поттикната од променетите услови на живеење коишто ги создаде пандемијата на ковид-19,

Read more

ФФМ прва спортска институција производител на енергија од обновливи извори

Водена од својата општествена одговорност и поттикнати од глобалното движење за производство на чиста енергија од обновливи извори, Фудбалската федерација

Read more

Нови цени на горивата

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните

Read more