Кривична пријава за две лица од Пештани поради незаконит риболов

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „незаконит риболов“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.М.(33) и Ј.П.(24),

повеќе...

Ќе се постават фотоволтични панели на зградите на Општина Охрид и основните училишта во Пештани и Велгошти

Во рамките на ИПА компонентата на ЕУ за набавка на фотонапонски системи за јавни објекти, која ја имплементира Министерството за

повеќе...