ОСБСП со препораки за максимално почитување на сообраќајните правила и прописи

Со цел зголемување и унапредување на безбедноста на сообраќајот на патиштата во Охрид, во пресрет на Велигденските и првомајски празници,

Read more

Распоред на богослужби за Велигденските празници 2019

21.04.2019-ЦВЕТНИЦИ              ВЕЧЕРТА: Бдение со „Последование на Женихот“, едноцрквие во црквата „Св.Богородица“- Каменско, со почеток во 17 часот. 22.04.2019- ВЕЛИКИ ПОНЕДЕЛНИК

Read more

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид по повод празниците Цветници и католички Велигден

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки до православните верници по повод празникот Цветници како и до сите верници од католичка

Read more

Архиерејски литургии за Тодорова сабота и Недела на Православието

Дебрско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека утре, 16ти март (сабота) – Тодорова сабота ќе се служи Архиерејска литургија

Read more

СВР Охрид ќе ги интензивира контролите за време на претстојните празници

Со цел подигнување на безбедноста во сообраќајот, СВР Охрид, синоќа и рано утрово, спроведе нова сообраќајна акциска контрола. Притоа, во

Read more

Волонтерите од Црвен крст ќе продаваат новогодишни креации на Градскиот плоштад

Традиционално и оваа година волонтерите на Црвен крст Охрид од сите возрасти, изработија голем број новогодишни украси и сувенири кои

Read more

Новогодишен фото конкурс: „Празнични насмевки и незаборавни спомени“

Стоматолошката Ординација Д-р Сашо Стоев и „Love & Life Studio“ објавуваат новогодишен награден фото конкурс. Сите кои сакаат да учествуваат

Read more