Прес-конференција на Милевски и Ристовски пред натпреварот со Германија

Селекторот на македонската репрезентација, Благоја Милевски и капитенот Стефан Ристовски на официјалната прес-конференција ги споделија своите очекувања спроти утрешниот натпревар

Read more

Македонија славеше со 4:0 против Лихтенштајн

Македонската А репрезентација славеше убедлива победа со 4:0 против Лихтенштајн во натпреварот од 7. коло од квалификациите за Светското првенство

Read more

Распродадени билетите за Македонија – Германија

Билетите за натпреварот Македонија – Германија од квалификациите за Светското првенство 2022. се распродадени.  Натпреварот ќе се одигра на 11.

Read more

Кандидатите за градоначалник на Дебрца од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ одиграа пријателски фудбалски натпревар

Противкандидатите за Градоначалник на Дебрца, Игор Крцоски Манце од СДСМ и Саше Силјаноски од ВМРО-ДПМНЕ денес одиграа пријателски фудбалски натпревар.

Read more

Селекторот Милевски го објави списокот за Лихтенштајн и Германија

Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за квалификациските натпревари на македонската репрезентација за

Read more