Македонија ја победи Германија во Дуизбург

Македонската фудбалска репрезентација ја направи најголемата сензација во својата фудбалска историја со победата над Германија во Дуизбург со 2:1. Нашите

Read more

Македонија убедливо со 5:0 славеше против Лихтенштајн

Македонската А репрезентација славеше против Лихтенштајн во натпревар од 2. коло од квалификациите за Светското првенство. На Националната арена „Тодор

Read more

Прес на Ангеловски и Барди пред утрешниот натпревар против Лихтенштајн

Македонската А репрезентација утре го игра вториот натпревар од новиот циклус квалификации за Светското Првенство “Qatar 2022”. После воведниот натпревар

Read more

Македонската репрезентација пропушти голема прилика за бод од гостувањето во Романија

Македонската А репрезентација загуби со 3:2 од Романија во Букурешт во првиот натпревар од квалификациите за Светското првенство во Катар

Read more

Ангеловски и Николов: Имаме сила за позитивен старт на квалификациите

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски и репрезентативецот, Бобан Николов на официјалната прес-конференција пред утрешниот натпревар против Романија во Букурешт

Read more

Селекторот Ангеловски го објави списокот на фудбалери за почетокот на квалификациите за СП 2022

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните три натпревари против Романија (25. март,

Read more

Муамед Сејдини избран за претседател на Фудбалската федерација на Македонија

Муамед Сејдини е избран за претседател на Фудбалската федерација на Македонија со мандат од 2021. до 2025. година.  На Редовното

Read more

2-0 за Македонија на тестот против Работнички

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски за мини кампот успеаја со 2-0 да го победат Работнички на контролен натпревар што се

Read more

Одреден распоредот на натпревари во квалификациите за пласман на ЕП до 21 година

УЕФА со извлекување го одреди распоредот на натпревари за квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство за репрезентации до 21

Read more

Селекцијата до 21 година победи со 3:1 против селекцијата до 19 години на првиот дуел од тренинг кампот во Охрид

Селекцијата до 21 година славеше со 3:1 против селекцијата до 19 години на заедничкиот тренинг камп на двете репрезентации во

Read more