Најмалку 50 вреќи ѓубре собраа околу 80 извидници од 23 европски земји, заедно со активисти од Чист Охрид

Околу 80 извидници од 23 европски земји, во заедничка акција со Чист Охрид денеска, еден ден по Меѓународниот ден на

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Струга и понатаму е удавена во нечистотија, ѓубре на секој агол, смрдеа и трулеж

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои: „За жал, голготата на стружани се уште продолжува! Струга и

Read more

Мерко: Работиме на трајно решавање на проблемот со струшката депонија

Најголемиот проблем во 2017 година со кој се соочија жителите на Струга, беше еколошката катастрофа – запалената депонија, која го исполни

Read more

Акција за чистење на насобраното ѓубре кај охридската болница

Локалната самоуправа денес иницираше акција за чистење на делот кај охридската болница. Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ утрово спроведоа акција за

Read more