Делегација на СПЦ предводена од српскиот Патријарх г.г. Порфириј утре во манастирот Рождество на Пресвета Богородица – Калишта

Македонската православна црква – Охридска архиепископија, односно Дебарско-кичевската епархија Охрид, известува дека утре, 20.06.2022 година (понеделник), во манастирот Рождество на

Read more

Делегација на Општина Охрид положи цвеќе пред спомен обележјата на револуционерите

Делегација на Општина Охрид, положи свежо цвеќе пред спомен обележјата на револуционерите  во градскиот парк, по повод 23 октомври- Денот

Read more

Делегација од општина Дебрца, положи цвеќе во Лактиње

Денес, делегација од општина Дебрца предводена од градоначалникот Ногачески, заедно со претставници на Сојузот на борците од НОАВМ Охрид и

Read more

Делегација од Пловдив во посета на општина Охрид

Вршителот на должност градоначалник Константин Георгиевски денеска прими делегација од Пловдив, Р. Бугарија предводена од заменик градоначалникот  Георги Горгиев.  На

Read more

Делегација на Општина Охрид учествуваше на работниот состанок на Управниот одбор на Светската унија на општини

Делегација на општина Охрид, беше дел од работниот состанок на управниот одбор на Светската унија на општини, во Истанбул. На

Read more

Цвеќе пред спомен обележјето на илинденците

По повод одбележувањето на 2-ри август, Денот на Републиката, градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски претпладнево положи свежо цвеќе  пред спомен

Read more