ЈП Билјанини Извори: Кражбите кај каналот Студенчишта не се во делот со кој ние стопанисуваме

„ЈП „Билјанини Извори“ како правен субјект кој стопанисува со одлука на Советот на Општина Охрид со едниот дел од каналот

Read more

Кривична пријава за две лица поради извршени тешки кражби во викенд куќи во Лагадин и Елешец

Поради постоење основи на сомнение за сторени две казнени дела „тешка кражба“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(35) од

Read more

Кривична пријава за охриѓанец поради извршени тешки кражби во повеќе деловни објекти и куќи

Поради постоење основи на сомнение за вкупно сторени 13 казнени дела „тешка кражба“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе

Read more

Кривична пријава за 17-годишен охриѓанец поради кражби во Злести и Песочан

Поради постоење основи на сомнение за сторени три казнени дела „тешка кражба“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ф.П.(17) од

Read more