05/03/2024
Охрид

Врнежи од град со големина на лешник во Охрид

Силно невреме проследено со врнежи од дожд и град го зафати Охрид попладнево во 15 часот и 10 минути. Невремето траеше околу 15-ина минути, а зрната град беа со големина на лешник.


WebOhrid / 28.05.2022