Игротека „Смајли“ и Стоматолошка Ординација „Д-р Сашо Стоев“ ве покануваат на незаборавна предновогодишна авантура

Сите дечиња кои годинава што изминува биле умни и послушни, игротека ,,Смајли“ и Стоматолошка Ординација ,,Д-р Сашо Стоев“, во соработка

повеќе...

По повод Светскиот ден на детето, разговор со д-р Сашо Стоев на тема: „Децата како пациенти во стоматолошка ординација“

20-ти Ноември – Светски ден на детето – повод за разговор со Д-р Сашо Стоев, сопственик на ПЗУ Стоматолошка Ординација

повеќе...

Првачиња од ОУ „Григор Прличев“ во посета на банка по повод Светскиот ден на штедењето

Учениците од прво одделение при ОУ „Григор Прличев“ Охрид заедно со учителката Мимоза Трајческа и психологот Анастасија Настеска ја посетија

повеќе...

Утре ќе биде отворен првиот меѓународен фудбалски турнир „Охридски Бисери“ генерација 2008, 2009 и 2010

ЈП „Билјанини Извори“ ја известува јавноста дека утре во 09 часот свечено ќе биде отворен првиот меѓународен турнир во фудбал

повеќе...

Светскиот ден на учителот, Детската недела и 11ти Октомври одбележани во ОУ „Живко Чинго“

Светскиот ден на учителот, Детската недела и 11ти Октомври се одбележаа во ОУ „Живко Чинго“ во Велгошти. Од училиштето до

повеќе...

Децата кои ја следат Бреинобреин програмата испратија силна порака за чиста, здрава и безбедна животна средина

Промоција на здрави животни навики, прекрасно дружење, спортување, забава беше обележје на денешниот настан во организација на Центарот за развивање

повеќе...