Втор пораз за Македонија на СП во Германија

Македонската репрезентација го запиша и вториот пораз на Светското првенство што се игра во Германија и Данска. Актуелниот европски првак

повеќе...

Капитенот Кирил Лазаров им ги исполни новогодишните желби на децата од Детска клиника

Деновите околу Новата Година најмногу ги очекуваат дечињата , посебно оние кои силно веруваат во легендата за добриот дедо дебелко

повеќе...

Пријателски натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Србија

Вечерва во спортскиот центар Борис Трајковски се одигра пријателски натпревар помеѓу сениорските репрезентации на Македонија и Србија. Натпреварот има исклучително

повеќе...

Ракометарите ќе одиграат подготвителни пријателски натпревари против Србија

Во организација на РФМ, ќе се одиграт пријателски натпревари помеѓу машките сениорските ререзентации на Македонија и Србија во рамки на

повеќе...