25/07/2024
Охрид

Нападнат сопственик на бурекџилница во Охрид

Вчера (10.12.2018) во 13 часот и 15 минути, во бурекџилница лоцирана на булеварот „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир, во кој Н.Т. (33) од Охрид, физички го нападнал сопственикот на објектот, а потоа избегал.

СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на лицето по што ќе поднесе соодветна пријава.