22/04/2024
Охрид

Повреден битолчанец при отстранување на столб за изградба на автопатот Кичево-Охрид

На 20.06.2019 околу 13:15 часот во СВР Охрид било пријавено дека во село Требеништа, охридско, при отстранување на стара инсталација од столб за изградба на автопатот Кичево-Охрид, Ј.М.(34) од Битола се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен и задржан во болницата Св.Еразмо во Охрид.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.