Арсовски: ОБСЕ и ОДИХР констатираа правна несигурност на овие избори, ДИК рачно да ги преброи ливчињата

Интегрален текст од прес конференција – Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Очигледно изборниот процес во Република Македонија беше нарушен. ВМРО-ДПМНЕ

Read more

Бакраческа: Благодарам на сите што активно бевте дел од кампањата и максимално се вложивте

„Почитувани сограѓани, роднини, пријатели ви благодарам за вашата безрезервна поддршка. Благодарам на сите што активно бевте дел од кампањата и

Read more

Петкоска: Од срце Ви благодарам за поддршката која ни ја пруживте во изминатиов период

„Почитувани мои охриѓани, Од срце Ви благодарам за поддршката која ни ја пруживте во изминатиов период. Огромно благодарам за секој

Read more

Лазаревска: Вашата доверба не обврзува да продолжуваме со полн ентузијазам во исполнување на нашите стратешки цели

„Почитувани сограѓани, пријатели, другари, Ви благодарам за поддршката која ни ја дадовте, да продолжиме заедно, во сигурна иднина. Вчерашните кристално

Read more

Таневски: Вашата доверба ќе биде мојот основен мотив, моја сила и моја одлучност во Законодавниот дом

„Почитувани охриѓани, драги пријатели Од срце Ви благодарам за дадената поддршка. Вашата доверба ќе биде мојот основен мотив, мојата сила

Read more

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ победи во најголем број на општини, оптимисти сме за формирање на мнозинство

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани претставници на медиумите, Народот се определи за промени

Read more

Заев: Волјата на народот се потврди, имаме најмалку три пратенички мандати предност

Изјава за медиуми на претседателот на СДСМ Зоран Заев Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, почитувани активисти, поддржувачи и коалициони

Read more

Граѓаните гласаа за Европска Македонија, Демократскиот сојуз е парламентарна партија

Демократскиот сојуз оценува дека вчерашните предвремени парламентарни избори беа фер и демократски, без насилства, со висока излезност во специфични здравствени

Read more

Мирен почеток на изборниот ден, набљудувачите на ЦИВИЛ бележат мал број нерегуларности

На првиот прес на ЦИВИЛ во 8 часот утринава, Претседателот на ЦИВИЛ, Џабир Дерала, во име на организацијата на сите граѓанки и

Read more