Александар Трајковски потпиша за Мајорка

Александар Трајковски потпиша четиригодишен договор со Мајорка. 26-годишниот македонски репрезентативец по поминати 4 сезони во Италија во тимот на Палермо,

Read more

Елиф Елмас го постигна својот гол-првенец за Фенербахче

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна својот гол-првенец за тимот на Фенербахче. Денес, Фенербахче гостуваше кај Коњаспор. Тоа беше дуел

Read more