СВР Охрид ќе ги интензивира контролите за време на претстојните празници

Со цел подигнување на безбедноста во сообраќајот, СВР Охрид, синоќа и рано утрово, спроведе нова сообраќајна акциска контрола. Притоа, во

Read more

Жител од Радолишта избегнал полициска контрола и покрај испуканите предупредувачки куршуми

На 20 декември оваа година, во 23 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар, во близина на струшкото село Враништа, полициски службеници

Read more

Реализирана акциска контрола кон возачи што управуваат возило под дејство на алкохол

Секторот за внатрешни работи Охрид, синоќа реализира зајакната акциска контрола кон возачи што управуваат возило под дејство на алкохол. Полициските

Read more

Спроведени акциски контроли за подигнување на степенот на безбедност во сообраќајот

Во текот на викендот, полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Охрид, спроведе локални акциски системски контроли на моторни и

Read more