Поради лоши временски услови одложени неколку натпревари од ВМФЛ Исток и Запад

Поради лоши временски услови, Комисијата за натпревари праќа информација дека се одложуваат натпреварите од ВМФЛ – Исток: Кожув Гевгелија –

Read more

Тиквеш и Ренова обезбедија место во Прва МФЛ за сезоната 2021/22

Екипите на Ренова и Тиквеш обезбедија место во Прва МФЛ за натпреварувачка сезона 2021/22 откако на денешните бараж натпревари славеа

Read more

Сите клубови од Првата кошаркарска лига-мажи ќе бидат тестирани за Covid-19 во рок од 48 часа

Согласно добиените насоки од Комисијата за заразни болести и Институтот за јавно здравје и предлогот од страна на федерацијата, а

Read more