Во Охрид се одржа Републичкиот натпревар „Млади библиотекари“

Прилепчанката Исидора Николоска го освои првото место на 21. Републички натпревар „Млади библиотекари“ што вчера се одржа во организација на

Read more

Забележителни резултати на учениците од ООУ „Живко Чинго“ на општинскиот натпревар по англиски јазик

На општинскиот натпревар по англиски јазик, одржан на 19.03.2022, учениците на ООУ „Живко Чинго“ постигнаа забележителни резултати. Ученичката од 5

Read more

Билети за натпреварот Италија – Македонија за СП 2022

Поддржувачите на македонската А репрезентација кои сакаат ја бодрат нашата селекција на бараж натпреварот Италија – Македонија во Палермо на

Read more

СВР ќе поднесе пријава за навивачите кои го нарушија јавниот ред и мир на натпреварот ГФК Охрид – Вардар

На 19.02.2022 година, за време на одржување на фудбалскиот натпревар ГФК Охрид – Вардар, на спортскиот центар „Билјанини извори“ во

Read more

59 ученици од БОБ-Црвен крст Охрид ќе учествуваат на 7-от Меѓународен Бреинобреин онлајн натпревар

Во конкуренција од преку 25 илјади учесници од 75 земји од целиот свет, 59 ученици кои ја следат интернационалната Бреинобреин

Read more

Кандидатите за градоначалник на Дебрца од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ одиграа пријателски фудбалски натпревар

Противкандидатите за Градоначалник на Дебрца, Игор Крцоски Манце од СДСМ и Саше Силјаноски од ВМРО-ДПМНЕ денес одиграа пријателски фудбалски натпревар.

Read more

Успех на основци од „Живко Чинго“ – Велгошти на Регионалниот натпревар по Географија

Ученици од ООУ „Живко Чинго“ Велгошти постигнаа голем успех на Регионалниот натпревар по Географија.  Ученикот  Марио Велкоски (VIII одделение), освои

Read more