Донев: Заедно застанувамe гордо пред вас со цел реализација на сите наши идеи и проекти за Охрид

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес одржа прес-конференција на која говореше претседателот на Општинскиот комитет и носител на листата на членови на

Read more

Пецаков: Во Охрид победи разумот, победи народот

Кандидатот за градоначалник на Општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, д-р Кирил Пецаков, денес одржа прес-конференција на

Read more

„Сопружници“ повторно на репертоарот во Центарот за култура – Охрид во петок (22.10.2021)

На репертоарот повторно тетарската претстава “Сопружници” – Вуди Ален, режија Драгана Таневска, во ПЕТОК, 22.10.2021 година со почеток во 20.00 часот,

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе Георгиески ќе остане запаметен како најдеструктивниот градоначалник на Охрид!

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати реакција до медиумите во врска со денешната прес-конференција на градоначалникот Константин Георгиески. „Ќе Георгиески ќе остане

Read more

Пецаков: Поддржете нè и заедно да создаваме нова и светла иднина за Охрид!

Кандидатот за градоначалник на Општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, д-р Кирил Пецаков, денес одржа прес-конференција на

Read more

Донев: Поддржете нè, само заедно со вас ќе се избориме за нашиот град!

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес одржа прес-конференција на која говореше носителот на листата за членови на Советот на општина Охрид, Сашо

Read more

Георгиески: Во недела вие одлучувате, дали одиме напред или се враќаме назад

СДСМ Охрид и коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ денес одржа прес-конференција на која се обрати кандидатот за градоначалник, д-р Константин

Read more