Му нанесол повреди на својот син при семејна расправија во Подгорци

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“, полициската станица од Струга поднесе

Read more

Повредени седум полицајци, приведени 11 лица во немирите пред Собрание

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека во текот на вечерашниот јавен протест во Скопје, пред зградата на Собранието,

Read more