ВМРО-ДПМНЕ бара итна исплата на задоцнетата плата на вработените во Филмската академија

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во врска со задоцнетите плати на вработените во Филмската академија. „Власта предводена од

повеќе...

Пецаков: Охриѓани преку протест го искажаа своето незадоволство од сите погрешни политики на власта

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес одржа протест со возила против поскапувањето на струјата. Протестот започна од влезот во Охрид, па се

повеќе...

Шикоски: Градоначалникот спровел постапка за оттуѓување на градежно земјиште по однапред договорени услови

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес одржа прес-конференција, на која говореше Дејан Шикоски, советник во Советот на општина Охрид. „Локалната власт предводена

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Меѓу „Железничка“, „Егејска“ и „Будва“ се гради цел кружен тек којшто не е соодветен за оваа делница

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Грижата за граѓаните којашто треба да ја има Локалната власт

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДСМ и Георгиески целосно го деградираа образовниот процес

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Локалната власт и градоначалникот Константин Георгиески и покрај одложениот почеток

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Веќе 2 дена граѓаните се без вода поради дефект на „Македонски просветители“, „Абас Емин“ и околните улици

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Локалната власт и градоначалникот Константин Георгиески на жителите од централното

повеќе...

СДСМ: Отворениот испуст на Црн Дрим кај Струга беше најавен

СДСМ Охрид испрати реакција до медиумите во врска со прес-конференцијата на пратеникот Кирил Пецаков, за намаленото ниво на вода во

повеќе...

Пецаков: Власта сè што фати и исуши, па така и нивото на вода во Охридското Езеро

Пратеникот од Охрид, д-р Кирил Пецаков денес на градскиот кеј одржа прес-конференција во врска со ниското ниво на вода во

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Стана секојдневие граѓаните да бидат нападнати и искасани од бездомни кучиња

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Со Локалната власт на СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески стана

повеќе...

Демократскиот сојуз бара промена на изборниот модел во една изборна единица

Демократскиот сојуз како дел од победничката коалиција што ја предводи СДСМ, на мандаторот за состав на Владата на Република Северна

повеќе...