Украсени чаршијата и улиците во централното градско подрачје

По повод големиот христијански празник Богојавление Водици, екипите на општинските јавни претпријатија денеска извршија украсување на чаршијата и улиците во

Read more

Направете фотографии со Дедо Мраз и новогодишни фото сесии во Фото Рекс

Овековечете ги предпразничните мигови во Фото Рекс во празнична атмосфера и сликање со Дедо Мраз, но и фото сесии во новогодишен

Read more

Грузиец успеал да размени фалсификувани 60 илјади евра во менувачница во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „измама“ и „фалсификување пари“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава

Read more