28/02/2024
Охрид

„Вештачка интелигенција природна глупост“ – најново стендап шоу на Никола Тодороски

Охриѓани во недела (13ти мај), во Центарот за култура, ќе можат да го проследат најновото стендап шоу на македонскиот актер и стендап комичар Никола Тодороски „ARTIFICIAL INTELLIGENCE NATURAL STUPIDITY” или за тие што бегале од часовите по англиски „ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ПРИРОДНА ГЛУПОСТ“.

Шоуто ќе започне во 20:00 часот, а цената на билетот чини 200 денари.

Билетите се во продажба од денес (07.05.2018 година), на билетарницата на Центарот за култура од 10:00 до 20:00 часот. 

WebOhrid